A place to watch sports events on TV and the Internet; view Wednesday’s schedule (22/6/2022)

View live soccer and other sporting events live

06h00 – 3 × 3 Basketball World Cup: Austria vs Brazil – sportv3
07:00 – ATP 250 Eastbourne: second round – Star +
07:00 – Wimbledon Tournament: Qualifications – Star +
07:00 – WTA 250 Bad Homburg: second round – Star +
07:00 – Eastbourne WTA 500: Second Round – Star +
07:30 – Brazilian Athletics Cup – NSports
7:30 am – South Korea Tournament: Seoul vs Ulsan Hyndai – Onefootball
08h00 – Men’s Volleyball League: Germany vs. Italy – sportv2
08h00 – 3 × 3 World Cup: Brazil vs France – sportv3
08:00 – ATP 250 Mallorca: second round – Star +
10h00 – Cycling: La Route D’Occitanie (step 3) – DSports
11h00 – International Men’s Volleyball League: Brazil vs Poland – sportv2
11h00 – Marine World: artistic swimming – sportv3
12h00 – Latvia Tournament: Valmiera x Rigas FS – Onefootball and Eleven
13:00 – Marine World: Swimming (final) – sportv3
13h00 – Latvia Tournament: Liepaja x 2000 / Telms – Onefootball and Eleven
14h00 – Men’s Volleyball League: Serbia v. United States – sportv2
14h00 – Latvia Tournament: Riga FC vs Auda – Onefootball and Eleven
15:00 – Minas Gerais Competition Module II: Tupynambás x Ipatinga – Eleven
15:00 – Calleronato Paulista Minor 20: Guaçuano x RB Bragantino – Eleven and Paulistão Play
15:00 – Champion Paulista Minor 20: Joseense x Palmeiras – Eleven and Paulistão Play
15:00 – São Paulo Under-20 Tournament: SC Brazil x São Paulo – Eleven and Paulistão Play
15:00 – São Paulo Under-20 Tournament: Mauaense x Santos – Eleven and Paulistão Play
3:00 pm – NCAA College: NCAA College World Series – Star +
16:00 – ACB League: Barcelona vs Real Madrid (final, game 5 if necessary) – Espn4
16h00 – Brazilian Athletics Cup – NSports
5pm – CONCACAF U-20 Tournament: Canada against St. Kitts and Nevis – Star +
19:00 – Copa do Brasil: Atlético / GO x Goiás – sportv na Premiere
19h00 – Santa Catarina Serie B: Criciúma x Metropolitano – Eleven
19h00 – CONCACAF U-20 Tournament: Jamaica vs Antigua & Barbuda – Star +
19:30 – Copa do Brasil: Bahia x Athletico / PR – Prime Video
19:30 – Minas Gerais Competition Module II: Democrata / SL x Betim – Eleven
19:30 – Santa Catarina Serie B: Tubarão x Caravaggio – Eleven
20h00 – Copa do Brasil: Fortaleza x Ceará – Prime Video
8pm – MLB: New York Yankees vs Tampa Bay Rays – Espn4
8pm – WNBA: New York Independence vs. Connecticut Sun – Espn3
20h00 – LNF: Sorocaba x Marechal Rondom – NSports
8pm – NCAA College: NCAA College World Series – Star +
20:30 – USL League One: Chattanooga Red Wolves SC against Charlotte Independence – Star +
21:00 – NHL: Colorado Avalanche v Tampa Bay Lightning (Stanley Cup, 4th Final) – Espn2
21:00 – Ecuador Serie B Championship: Manta x Olmedo – Star +
9pm – USL Championship: Memphis 901 FC vs FC Tulsa – Star +
21:25 – Mexican Basketball League: Olmecas de Tabasco x Saraperos de Saltillo – Star +
21:25 – Mexican Basketball League: Guerreros de Oaxaca x Mariachis de Guadalajara – Star +
21:30 – Copa do Brasil: Atlético / MG x Flamengo – Globo (RJ, MG and web site), sportv and Premiere
21:30 – Copa do Brasil: Corinthians x Santos – Globo (SP and web site), sportv2 and Premiere
21:30 – CONCACAF U-20 Championship: USA vs Cuba – Star +
22h00 – Friendly Match: Tigres UANL x Santos Laguna – Star +
22:00 – USL Championship: New Mexico United v Rio Grande Valley FC Toros – Star +
10pm – USL First League: North Colorado Hail against Central Valley Fuego – Star +
23:30 – CONCACAF U-20 Championship: Honduras vs Costa Rica – Star +
00h00 – Men’s Volleyball League: France v Netherlands – sportv2
04:00 – World Maritime Games: swimming (introduction) – sportv2
* During Brasilia
** The schedule is subject to change
*** Events that have not yet been announced by broadcasters can be added to the agenda
**** The TV Agenda is an actual publication of Esporteemidia.com. Only parenting is allowed, citing the source.
***** All rights reserved

Leave a Comment