Sports events on TV and the Internet; see schedule Tuesday (21/6/2022) / De Primeira / Jânio Barbosa | Diary of Arapiraca

07:00 – ATP 250 Eastbourne: first round – Star +
07:00 – Wimbledon Tournament: Qualifications – Star +
07:00 – WTA 250 Bad Homburg: Round 1 – Star +
07:00 – Eastbourne WTA 500: Round 1 – Star +
07:00 – Marine World: nothing artistic – sportv3
07:20 – 3 × 3 Men’s Basketball World Cup: Brazil against Puerto Rico – sportv2
07:30 – South Korea Tournament: Suwon City vs Pohang Steelers – Onefootball
08h00 – Men’s Volleyball League: Argentina vs Japan – sportv2
08:00 – ATP 250 Mallorca: first round – Star +
10h00 – Cycling: La Route D’Occitanie (step 2) – DSports
11h00 – Men’s Volleyball League: Australia v Canada – sportv2
11h00 – 3 × 3 World Cup for Men: France x Brazil – sportv3
11:30 am – World Water Games: nothing artistic – sportv3
12h00 – Latvia Tournament: Daugava vs Super Nova – Onefootball and Eleven
13:00 – World Water Games: swimming (final) – sportv2
13h00 – Latvia Tournament: Jurmala x Metta / Lu – Onefootball Eleven
14:30 – World Marine Sports: water polo for men (Brazil vs Georgia) – sportv3
15:00 – Brazil Under-20 Championships: Internacional x Corinthians – sportv
15h00 – Candango Sub-20 Tournament: Real Brasília vs Legião – Eleven
3:00 pm – NCAA College: NCAA College World Series – Star +
16:15 – Iceland Tournament: IA Akranes vs FH Hafnarfjordur – Onefootball and Eleven
17h00 – CONCACAF U-20 Championship: Aruba vs El Salvador – Star +
19h00 – Campeonato Brasileiro Série B: Chapecoense x CRB – ​​sportv and First Show
19h00 – CONCACAF U-20 Championship: Suriname vs Haiti – Star +
19h00 – Argentina Tournament: Aldosivi x Platense – Star +
8pm – NCAA College: NCAA College World Series – Star +
20:15 – Ampension Championship: Macapá x Santana – Eleven
21h00 – MLB: New York Mets vs Houston Astros – Espn2
21h00 – Ecuador Serie B Tournament: Buhos x Ind. Youth – Star +
21:25 – Mexican Basketball League: Pericos de Puebla x Bravos de León – Star +
21:25 – Mexican Football League: Tigres de Quintana Roo x General de Durango – Star +
21:25 – Mexico Football League: Diablos Rojos de México vs Rieleros de Aguascalientes – Star +
21:30 – Copa do Brasil Sub-17: Palmeiras x Vasco (end, one way) – sportv
21:30 – CONCACAF U-20 Championship: Guatemala vs Panama – Star +
23:30 – CONCACAF U-20 Championship: Trinidad & Tobago vs Mexico – Star +
04:00 – World Maritime Games: swimming (introduction) – sportv2
* During Brasilia
** The schedule is subject to change
*** Events that have not yet been announced by broadcasters can be added to the agenda
**** The TV Agenda is an actual publication of Esporteemidia.com. Only parenting is allowed, citing the source.
***** All rights reserved

Source: Sports and Media

.

Leave a Comment